15/01/2026

Fietsvergoeding: nieuwe bedragen vanaf 2026

Werknemers die met de fiets komen werken, hebben recht op een tussenkomst van de werkgever.

Fietsvergoeding

Deze tussenkomst kan geregeld worden door een sectorale cao. Zo zijn er sommige sectoren die de verplichte tussenkomst van de werkgever baseren op het maximaal vrijgestelde bedrag per kilometer voor de RSZ en fiscus, dat sinds 1 januari 2026 € 0,37 per kilometer bedraagt.

Als de sector niets voorziet, geldt de aanvullende algemene regeling van de NAR-cao nr. 164. Deze cao bepaalt dat in sectoren en ondernemingen waar geen fietsvergoeding is voorzien, de werkgever alsnog verplicht is een fietsvergoeding te betalen. De fietsvergoeding voorzien in cao nr. 164 bedraagt sinds 1 januari 2026 € 0,30 per kilometer. In 2025 was dit € 0,29 per kilometer. Deze vergoeding moet worden betaald voor een afstand beperkt tot 20 kilometer enkel.

Fiscale vrijstelling voor woon-werkverkeer met de fiets

Sinds 2024 geldt een jaargrens voor de fiscaal vrijgestelde fietsvergoeding. Dit jaarlijks plafond is op 1 januari 2026 gestegen naar € 3.700.

Bron: www.cnt-nar.be.

Blijf ook in 2026 op de hoogte van de sociale wetgeving!

Elk kwartaal organiseren we een online infosessie (opleiding van 1,5 uur) over de actuele sociaaljuridische wijzigingen, hoe je deze best kan interpreteren en toepassen in de praktijk. Het webinar word je nadien toegestuurd en onze juristen beantwoorden eveneens graag je vragen na de sessie.

Meer info

Gerelateerde artikels

11/06/2026
België vraagt uitstel voor de toepassing van de Loontransparantierichtlijn
De richtlijn moest normaal uiterlijk op 7 juni 2026 in nationale wetgeving zijn omgezet, maar de federale regering heeft die timing niet gehaald. In haar verzoek wijst België op de juridische en administratieve complexiteit van de nieuwe regels en vraagt het bijkomende verduidelijkingen over de impact op ondernemingen.
Lees meer
Lees meer
11/06/2026
Waalse aanwervingssteun wijzigt grondig vanaf 1 juli 2026
Vanaf 1 juli 2026 voert het Waals Gewest een grondige vereenvoudiging door van zijn tewerkstellingssteun. Zes bestaande maatregelen – waaronder Impulsion, SESAM, SINE en Tremplin – worden vervangen door één nieuwe aanwervingspremie: Incitant Job Plus.
Lees meer
Lees meer
11/06/2026
Minimumloon sportbeoefenaars vanaf 1 juli 2026
Om beschouwd te worden als een betaalde sportbeoefenaar moet de betrokken werknemer een minimale loongrens bereiken. Voor de periode van 1 juli 2026 tot en met 30 juni 2027 is de loongrens bepaald op € 11.040. Dit is dezelfde grens als de vorige periode.
Lees meer
Lees meer