28/05/2026

Vakbondsactie in de social-profitsectoren op donderdag 4 juni 2026

Op donderdag 4 juni 2026 voert het gemeenschappelijk vakbondsfront een nationale actiedag en betoging in Brussel voor de social-profitsector.

Deze actiedag kan leiden tot afwezigheden binnen jouw bedrijf.

Werknemers die als gevolg van deze staking niet of te laat op het werk aankomen, kunnen geen aanspraak maken op het loon voor de niet-gewerkte uren. De staking werd immers ruim op voorhand uitgebreid aangekondigd in de media, zodat zij normaal gezien voldoende tijd hebben om maatregelen te treffen om (tijdig) op het werk te geraken.

De werkwillige werknemers die hun arbeid niet kunnen aanvatten of verderzetten door de vakbondsactie, hebben ook geen recht op loon. De vakbond beschouwt de afwezigheid als een stakingsdag, die eventueel recht kan geven op een stakingsvergoeding.

Bron: Diverse media

Gerelateerde artikels

10/09/2026
Nieuwe fase in de hervorming van het Sociaal Strafwetboek: welke wijzigingen gelden vanaf 1 september 2026?
Sinds 1 september 2026 is een nieuwe fase in de hervorming van het Sociaal Strafwetboek van kracht. Rechters beschikken voortaan over meer sanctiemogelijkheden bij sociale inbreuken, waaronder werkstraffen, probatiestraffen en elektronisch toezicht. Ook de regels rond onder meer beroepsverboden en bedrijfssluitingen wijzigen.
Lees meer
Lees meer
10/09/2026
Vergoeding binnenlandse dienstreizen: nieuwe fiscale maximumforfaits vanaf 1 september 2026
Als werkgever mag je de kosten voor binnenlandse dienstreizen in jouw opdracht onder bepaalde voorwaarden forfaitair aan de betrokken werknemers terugbetalen. Vanaf 1 september 2026 stijgen de fiscale maximumforfaits voor binnenlandse dienstreizen. De RSZ-forfaits blijven echter ongewijzigd.
Lees meer
Lees meer
10/09/2026
Minderjarige werknemers en jobstudenten: welke aandachtspunten gelden voor werkgevers?
Wie minderjarigen of jobstudenten tewerkstelt, moet rekening houden met specifieke regels rond arbeidsduur, rusttijden en toegelaten werkzaamheden. Sinds 2026 kunnen bovendien bepaalde 15-jarigen onder voltijdse leerplicht studentenarbeid verrichten, maar enkel onder strikte voorwaarden en voor lichte arbeid.
Lees meer
Lees meer