VCA VOL
Inhoud en programma
VCA (Veiligheid, gezondheid en milieu Checklist Aannemers) is een kwaliteitssysteem waarbij uw bedrijf, op basis van een externe audit, inhoudelijk wordt beoordeeld inzake de voornaamste VGM-verplichtingen die van toepassing zijn op al uw activiteiten en vervolgens kan worden gecertificeerd.
Dit praktisch zeer bruikbare zorgsysteem helpt u in eerste instantie op een gestructureerde manier de veiligheidscultuur binnen uw bedrijf volledig in kaart te brengen, te controleren en vervolgens zo ook continu te verbeteren.
Met de opleiding VCA willen we de deelnemers sensibiliseren, een veilig gedrag aanmoedigen en onveilig gedrag afleren met de bedoeling het aantal arbeidsongevallen terug te schroeven.Indien gewenst kan CLB Group, naast de opleidingen, eveneens de nodige ondersteuning bieden in de volledige implementatie en certificatie van het VCA-zorgsysteem.
Operationele leidinggevenden kunnen dankzij de opleiding VCA VOL (Veiligheid voor Operationeel Leidinggevenden) hun VCA-certificaat behalen.
Wat komt aan bod?
Dag 1:
- Wetgeving en veiligheidsregels
- Gevaren en risico’s
- Ongevallen (oorzaken, gevolgen en preventie)
- Veiligheidsgedrag, taken en verplichtingen van alle betrokkenen
- Persoonlijke beschermingsmiddelen (PBM’s)
- Arbeidsmiddelen en specifieke werkomstandigheden
- Veiligheidsprocedures
- Noodsituaties
Dag 2 (incl. examen):
- Gevaarlijke stoffen
- Elektrische risico’s en straling
- Brand en explosie
- Ergonomie
Waar en wanneer
Doelgroep
operationele leidinggevenden. BELANGRIJK: * deelnemers mogen hun identiteitskaart/paspoort niet vergeten, anders kunnen ze niet deelnemen aan het examen. * de opleiding en het examen is in het Nederlands. Indien anderstalig dient dit gemeld te worden aan: academy@clbgroup.be.
Docenten
Praktische informatie
Subsidies
kmo-portefeuille - Thema: beroepsspecifieke competentie - Tegemoetkoming van Constructiv indien aangesloten bij Bouwunie of Confederatie Bouw
Heb je nog een vraag over deze opleiding?
We helpen je graag verder.
Bel ons op +32 11 30 50 63
Elke werkdag van 8u - 12u en 13u - 16u30 (op vrijdag tot 15u)
Opleiding in jouw bedrijf
Wil je deze opleiding incompany laten organiseren, op maat van jouw bedrijf? Vraag vrijblijvend een offerte aan.
5 goede redenen om een opleiding te volgen bij CLB Group
Of je nu kiest voor een veiligheidsopleiding, een technische training of een sessie rond welzijn op het werk – bij CLB Group ben je zeker van kwaliteit, ervaring en een aanpak die werkt.
:focal())
Ervaren lesgevers uit het werkveld
Onze docenten combineren jarenlange praktijk-ervaring met sterke didactische vaardigheden. Ze kennen de werkvloer en maken de leerstof concreet.
Praktijkgerichte opleidingen met impact
Geen droge theorie, maar hands-on inzichten die meteen inzetbaar zijn in je dagelijkse werk.
Officieel erkende diploma's en attesten
Je behaalt door BeSaCC of andere instanties erkende attesten met een geldigheidsduur van 10 jaar.
Opleiding op maat van jouw bedrijf
Liever een opleiding op de werkvloer? Wij komen ook ter plaatse en stemmen de opleiding af op jullie sector, risico’s en werkmethodes.
KMO-portefeuille en sectorale subsidies mogelijk
Wij helpen je om gebruik te maken van subsidies zoals de KMO-portefeuille of Constructiv.