VLARIO: Veilig afdalen in werfsituaties – 1-daagse herhaling (Veiligheidswacht)
Inhoud en programma
Erkende VLARIO-herhalingsopleiding (verlenging certificaat)
Werken in besloten ruimtes houdt grote risico’s in. Dit verwijst naar werkzaamheden die plaatsvinden in ruimten die:
-
niet ontworpen zijn voor langdurig verblijf van personen,
-
slechts via beperkte toegangen bereikbaar zijn,
-
of waar ventilatie, temperatuur, zuurstofgehalte of gevaarlijke stoffen risico’s kunnen vormen.
Denk aan putten, riolen, pompkamers, tanks, silo’s, kelders of collectoren.
Daarom ontwikkelde VLARIO een uniforme opleiding die zorgt voor duidelijke procedures en hogere veiligheidsstandaarden.
Wat leer je?
Deze herhalingsopleiding voor veiligheidswachten focust op het veiligheidsbewustzijn, toezicht en incidentpreventie.
Je oefent met:
-
meten en ventileren;
-
EHBO-toepassingen;
-
rol en verantwoordelijkheden van de veiligheidswacht in praktijkoefeningen.
Na afloop wordt je VLARIO-certificaat verlengd voor 4 jaar.
📅 Open opleidingsdatum:
-
09/09/2026
💡 Praktijktraining:
In onze praktijkunit in Herentals worden realistische werfsimulaties en noodsituaties geoefend, zodat je perfect voorbereid bent op de praktijk.
Ook deze opleiding kan op maat van jouw organisatie worden ingericht.
Liever op jouw locatie? Contacteer ons voor de mogelijkheden.
👉 Ook interessant:
Doelgroep
De opleiding is bedoeld voor personeel van Aquafin en aanverwante bedrijven , studiebureaus , ruimingsfirma’s , aannemers en personeel openbare werken die bij de uitvoering van hun taak rioolinfrastructuur , ondergrondse en bovengrondse waterbekkens dienen te betreden EN de taak van veiligheidswacht moeten uitoefenen bij deze werkzaamheden . Deze opleiding kan enkel gevolgd worden door personen die reeds een 1 daagse basisopleiding “Betreden van rioolinfrastructuur” hebben gevolgd ( = Aanvulling tot veiligheidswacht) of als herhalingsopleiding voor personen die de 2 daagse basisopleiding hebben gevolgd . Toelatingsvoorwaarden: - Minimaal beschikken over een certificaat “Betreden van rioolinfrastructuur” - Attest medische geschiktheid. - Geen last hebben van claustrofobie. - Geen gekende aandoeningen die het effectief opnemen van een slachtoffer door middel van rautec greep verhinderen . - De Nederlandse taal voldoende beheersen .
Docenten
Praktische informatie
Subsidies
Thema: beroepsspecifieke competentie
Heb je nog een vraag over deze opleiding?
We helpen je graag verder.
Bel ons op +32 11 30 50 63
Elke werkdag van 8u - 12u en 13u - 16u30 (op vrijdag tot 15u)
Opleiding in jouw bedrijf
Wil je deze opleiding incompany laten organiseren, op maat van jouw bedrijf? Vraag vrijblijvend een offerte aan.
5 goede redenen om een opleiding te volgen bij CLB Group
Of je nu kiest voor een veiligheidsopleiding, een technische training of een sessie rond welzijn op het werk – bij CLB Group ben je zeker van kwaliteit, ervaring en een aanpak die werkt.
:focal())
Ervaren lesgevers uit het werkveld
Onze docenten combineren jarenlange praktijk-ervaring met sterke didactische vaardigheden. Ze kennen de werkvloer en maken de leerstof concreet.
Praktijkgerichte opleidingen met impact
Geen droge theorie, maar hands-on inzichten die meteen inzetbaar zijn in je dagelijkse werk.
Officieel erkende diploma's en attesten
Je behaalt door BeSaCC of andere instanties erkende attesten met een geldigheidsduur van 10 jaar.
Opleiding op maat van jouw bedrijf
Liever een opleiding op de werkvloer? Wij komen ook ter plaatse en stemmen de opleiding af op jullie sector, risico’s en werkmethodes.
KMO-portefeuille en sectorale subsidies mogelijk
Wij helpen je om gebruik te maken van subsidies zoals de KMO-portefeuille of Constructiv.