De voorbije weken ontstond opnieuw heel wat discussie over de vraag of klassiek pensioensparen nog wel interessant is. In recente artikels in de pers stelt men de vraag of jonge beleggers niet beter rechtstreeks investeren in wereldwijde ETF’s in plaats van via traditionele pensioenspaarproducten. Waarom kiezen als je het beste van beide werelden kunt combineren?
Pensioensparen versus ETF’s
:focal())
De argumenten zijn bekend
ETF’s bieden een wereldwijde spreiding
De kosten zijn vaak lager
Beleggers kunnen sterker inspelen op de groei van internationale aandelenmarkten, en vooral de Verenigde Staten
Er is wel een zeer belangrijk aandachtspunt: rendement alleen bepaalt niet het eindresultaat. Discipline, begeleiding en een langetermijnvisie zijn minstens even belangrijk. Veel beleggers onderschatten hoe moeilijk het is om tijdens beursdalingen belegd te blijven.
ETF oplossingen binnen een verzekeringsstructuur
Waar vroeger vaak een keuze moest worden gemaakt tussen klassieke pensioenspaarproducten of zelf beleggen, zijn er vandaag moderne oplossingen die beide werelden combineren. Hierover zijn er veel misvattingen en wordt er vaak niet volledig correcte informatie de wereld ingestuurd, omdat er enkel gekeken wordt naar bancaire pensioenspaarfondsen.
Via verschillende verzekeringsmaatschappijen kunnen cliënten vandaag immers beleggen in fondsen die aansluiten bij de wereldwijde ETF-filosofie, maar binnen een flexibele verzekeringsstructuur.
Een mooi voorbeeld hiervan is het iShares World SRI Equities ETF, dat volledig investeert in het onderliggende iShares MSCI World SRI UCITS ETF van BlackRock. Het fonds volgt een wereldwijde aandelenindex met een brede spreiding over ontwikkelde markten en werkt met een zeer lage onderliggende fondsvergoeding.
Voor wie actief beheer verkiest
Niet iedere belegger wil uitsluitend een index volgen. Sommige cliënten geven de voorkeur aan actief beheer waarbij fondsbeheerders continu op zoek gaan naar ondernemingen met bijkomend groeipotentieel.
Voor hen kan het JPM Global Equities Fund een interessante oplossing zijn. Dit fonds investeert volledig in het onderliggende JPM Global Focus Fund, beheerd door J.P. Morgan Asset Management. Het fonds selecteert wereldwijd bedrijven waarvan de beheerders aantrekkelijke waarderingen en sterke winstgroeimogelijkheden verwachten.
Wij geloven niet in zwart-witdenken
Het debat ‘pensioensparen versus ETF’s’ is eigenlijk de verkeerde vraag. De echte vraag is: welke oplossing past het best bij je doelstellingen, beleggingshorizon en risicobereidheid?
Voor de meeste cliënten blijft fiscaal pensioensparen een uitstekende basis dankzij het onmiddellijke belastingvoordeel. De fiscaliteit zorgt netto voor een belangrijke meerwaarde op het eindrendement.
Daarnaast kan een aanvullende wereldwijde belegging via een ETF-georiënteerd fonds een interessante aanvulling zijn voor wie extra vermogen wil opbouwen bovenop het klassieke pensioensparen.
Onze conclusie
De financiële wereld evolueert snel. Gelukkig hoef jij vandaag niet langer te kiezen tussen klassieke oplossingen en moderne ETF-strategieën.
Dankzij fondsen zoals oa. iShares World SRI Equities ETF en het JPM Global Equities Fund kunnen beleggers profiteren van wereldwijde spreiding, professionele opvolging en een eenvoudige administratieve structuur.
Wil je weten welke aanpak het best aansluit bij jouw persoonlijke situatie? Wij bekijken graag samen met jou hoe pensioensparen, langetermijnbeleggen en wereldwijde aandelenfondsen optimaal kunnen worden gecombineerd binnen jouw financieel plan. Contacteer ons voor een vrijblijvend gesprek op +32 11 59 90 62. |
|---|
:focal())
:focal())
:focal())