Basisveiligheid in de bouw
Inhoud en programma
De bouw blijft met gemiddeld 34 ongevallen per dag een gevoelige sector voor arbeidsongevallen. Vanuit de ambitie om dat hoge aantal tot nul te herleiden, voert minister van werk Pierre-Yves Dermangne een verplichte basisveiligheidsopleiding in.
Deze nieuwe verplichting geldt retroactief sedert 1 april 2022. De cao voorziet echter in een overgangsregeling van 6 maanden. Iedere arbeider die onder deze regeling valt, moet dus tegen 1 oktober 2022 een basisveiligheidsopleiding hebben gevolgd.
Meer info en de voorwaarden kan u terugvinden op onze website.
Overeenkomstig met de cao van 12 mei 2022 ontwikkelden wij de gloednieuwe opleiding Basisveiligheid in de bouw.
Deze opleiding zet in op de bewustwording van de deelnemers omtrent de risico's waarmee zij op een bouwplaats kunnen worden geconfronteerd, ongeacht of deze risico's voortvloeien uit hun eigen activiteit dan wel uit andere bouwactiviteiten die in hun omgeving worden verricht.
Daarnaast komen ook volgende aspecten aan bod:
- basiskennis van de wettelijke preventieprincipes
- de toepassing van aangepaste preventiemaatregelen
- het veilig gedrag op een bouwplaats.
- tijdelijke en mobiele bouwplaatsen
De opleiding is Conform het KB Tijdelijke Mobiele Bouwplaatsen
De opleiding kan ook als bedrijfsopleiding in uw onderneming worden aangevraagd
U kan ons altijd contacteren via 011 30 50 63 of academy@clbgroup.be.
Waar en wanneer
Doelgroep
Arbeiders (PC 124) in de bouw (voor iedereen die werken uitvoert op de werf en hieronder vallen ook zelfstandigen/zaakvoerders) Het koninklijk besluit van 25 januari 2001 betreffende de tijdelijke of mobiele bouwplaatsen voorziet in twee voorwaarden waaronder de werknemers vrijgesteld kunnen worden van de basisveiligheidsopleiding: • ofwel hebben ze een attest dat ze over de vereiste kennis beschikken doordat ze een andere opleiding gevolgd hebben • ofwel kunnen ze aantonen dat ze in de afgelopen tien jaar minstens vijf ervaring hebben opgedaan met het uitvoeren van activiteiten op een tijdelijke of mobiele bouwplaats
Docenten
Praktische informatie
Subsidies
Komt in aanmerking voor kmo-portefeuille en sectorale tussenkomst via Constructiv - Thema: beroepsspecifieke competentie
Heb je nog een vraag over deze opleiding?
We helpen je graag verder.
Bel ons op +32 11 30 50 63
Elke werkdag van 8u - 12u en 13u - 16u30 (op vrijdag tot 15u)
Opleiding in jouw bedrijf
Wil je deze opleiding incompany laten organiseren, op maat van jouw bedrijf? Vraag vrijblijvend een offerte aan.
5 goede redenen om een opleiding te volgen bij CLB Group
Of je nu kiest voor een veiligheidsopleiding, een technische training of een sessie rond welzijn op het werk – bij CLB Group ben je zeker van kwaliteit, ervaring en een aanpak die werkt.
:focal())
Ervaren lesgevers uit het werkveld
Onze docenten combineren jarenlange praktijk-ervaring met sterke didactische vaardigheden. Ze kennen de werkvloer en maken de leerstof concreet.
Praktijkgerichte opleidingen met impact
Geen droge theorie, maar hands-on inzichten die meteen inzetbaar zijn in je dagelijkse werk.
Officieel erkende diploma's en attesten
Je behaalt door BeSaCC of andere instanties erkende attesten met een geldigheidsduur van 10 jaar.
Opleiding op maat van jouw bedrijf
Liever een opleiding op de werkvloer? Wij komen ook ter plaatse en stemmen de opleiding af op jullie sector, risico’s en werkmethodes.
KMO-portefeuille en sectorale subsidies mogelijk
Wij helpen je om gebruik te maken van subsidies zoals de KMO-portefeuille of Constructiv.